W naszej wsi, działa również Koło Gospodyń Wiejskich!

Oto skład KGW Rzeplin:

 1. Barbara Poradzisz – Przewodnicząca
 2. Justyna Kowina – Skarbnik
 3. Iwona Bernaś
 4. Małgorzata Chmielowiec
 5. Dorota Gadzina
 6. Beata Jurkowska
 7. Małgorzata Korpała
 8. Dorota Kwinta
 9. Anna Marek
 10. Beata Pieszczek
 11. Katarzyna Półtorak
 12. Katarzyna Stojewska
 13. Iwona Woźniak

Nasze Panie z KGW biorą aktywny udział w lokalnych uroczystościach takich , jak m.in: dożynki, poświęcenie palm, dni Skały.  Zdobywają nagrody i wyróżnienia na konkursach, w których uczestniczą.

Panie z naszego KGW w asyście druhów OSP Rzeplin na Dożynkach Nasze KGW na DożynkachPoświęcenie palm -Reprezentacja naszego KGW wraz z Sołtysem i Prezesem OSP RzeplinPalma wykonana przez KGW RzeplinStoisko KGW Rzeplin na Dniach SkałyStoisko KGW Rzeplin na Dniach Skały

Nasza sympatyczna Przewodnicząca KGW wraz z pozostałymi dziewczynami, które aktywnie działają w tym kole, zapraszają wszystkie panie z Rzeplina do przyłączenia się do nich!

 

 

 

HISTORIA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICHlogo KGW

„Towarzystwo Gospodyń” – taką nazwę przyjęła pierwsza organizacja kobieca, która powstała w marcu 1866 r. w Piasecznie. Dopiero pół wieku później, tj. w 1918 r. organizacje kobiet wiejskich w Polsce przyjęły wspólną nazwę: „Koło Gospodyń Wiejskich”. W trudnym czasie, kiedy dopiero zaczęła się kształtować samorządność, kobiety stawiały sobie do realizacji bardzo ambitne zadania.

Czytaj dalej