Informacja Prezesa OSP Rzeplin

Zarząd i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej jeszcze raz bardzo dziękują wszystkim darczyńcom za hojne datki przy zbiórce pieniędzy na kalendarze. Chcielibyśmy też poinformować, że zgodnie z zapowiedzią, w dniu wczorajszym, zostały przekazane środki pieniężne w kwocie 6000 zł druhowi Władysławowi Szopie i jego rodzinie. Szczegółowe rozliczenie przedstawimy na najbliższym zebraniu wiejskim.

Komunikat Prezesa OSP Rzeplin

Zarząd i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej dziękują mieszkańcom wsi Rzeplin za hojne datki przy wczorajszej zbiórce pieniędzy na kalendarze. Środki zostaną przeznaczone na pomoc druhowi Władysławowi Szopie i jego rodzinie.
Szczegółowe rozliczenie tych funduszy zostanie umieszczone na stronie www.rzeplin.pl i przedstawione na najbliższym zebraniu wiejskim.

Przy tej okazji, chcielibyśmy złożyć wyrazy uznania Jednostce Ratowniczo -Gaśniczej nr 5 z Krakowa i wszystkim jednostkom OSP za szybkie przybycie i profesjonalizm w działaniach, co znacząco przyczyniło się do ocalenia części budynku. Dziękujemy również Stowarzyszeniu „Nasz Rzeplin” i naszej drużynie harcersko-pożarniczej za pomoc przy usuwaniu skutków pożaru.

Wszystkim mieszkańcom i strażakom życzymy zdrowych, radosnych spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Z poważaniem
Prezes OSP Rzeplin

Komunikat OSP Rzeplin

W dniu 20.12.2017 r. doszło do pożaru w domu naszego druha strażaka, w wyniku którego budynek ten został poważnie uszkodzony. W związku z tym tegoroczna akcja sprzedaży kalendarzy strażackich przez OSP Rzeplin, która odbędzie się w dniu 23.12.2017 r., będzie przeprowadzona z przeznaczeniem na pomoc naszemu wieloletniemu druhowi strażakowi Władysławowi Szopie i jego rodzinie.

Bardzo gorąco zachęcamy wszystkich do wsparcia tej cennej inicjatywy!

Uroczystość poświęcenia i przekazania sztandaru dla OSP Rzeplin

Pododdziały OSP z Gminy Skała

            W dniu 19 lipca 2015 roku odbyła się Uroczystość poświęcenia i przekazania nowego sztandaru dla jednostki OSP Rzeplin. Była to bardzo uroczysta i zaszczytna chwila dla druhów i mieszkańców Rzeplina.

Czytaj dalej